Menu

Ciocia Grażynka donosi

....takie tam o wszystkim....

Cytaty - Cieszmy się z małych rzeczy....

gladys59

P1230340

Cieszmy się z małych rzeczy, bo

wzór na szczęście w nich zapisany jest! – Sylwia Grzeszczak, Liber

Niedawno miała wielką okazję cieszyć się z małych rzeczy, małych spraw. Kiedyś miałam okazję być wyjątkowo szczęśliwa, bo coś zasmakowało, coś się wydarzyło….

Szpital. Blokada dróg żółciowych. Od tygodnia nie mogę jeść. Wszystko boli. Trzeba wykonać ERCP…takie badanie? zabieg? łączące endoskopię i rentgena. Przed ERCP dzień bez jedzenia, po - kolejny dzień głodówki. Można ostrożnie łyk wody.. i wreszcie następuje radosny ranek w szpitalnej sali. Najpierw szybki prysznic, potem herbata! Zaparzona świeżo herbata! Taka zwykła herbata! W zwykłej szklance! Siedzimy we trzy na krzesełkach przy stoliku, każda po swym zabiegu, każda po dniach, kiedy nic nie smakowało i pijemy tę herbatę. Rozkoszujemy się jej smakiem. Rozpływa się w ustach, rozchodzi się po całym organizmie. Jest wspaniała. To samo z pierwszym kawałkiem bułki posmarowanej masłem. To samo po pierwszym łyku pomidorowej. To samo po pierwszym kęsie parówki. Świat jest piękny, a jedzenie smaczne. Zaczynamy opowiadać sobie dowcipy. Jeszcze nie koniec leczenia, ale już jest cudownie.

Po dwugodzinnej operacji pobudka. Boli. Bardzo boli. A jeśli boli, to znaczy, że żyję. Ból jest moim sprzymierzeńcem. Cieszę się, że jest. To nic, że świat wiruje, a z nim moje szpitalne łóżko. Za oknem odrobina słońca. Pięknego słońca.

Potem pierwszy krok. Najpierw przy pomocy ramienia syna. Idę. Powoli. Dwa kroki. Trzy. Wystarczy. Powrót. Potem pierwszy samodzielny krok. W stronę toalety. Jest drugi. Jest trzeci. Udało się. Zwykła czynność, nad którą nie zastanawiamy się przemierzając codziennie kilometry, staje się newsem dnia. Radością dnia.

Pierwszy obiad w domu. Pierwszy spacer z psem. Pierwsze wywieszenie prania na balkonie. Pierwsze zakupy. Pierwsza kawa. Pierwsze lody. Pierwsza dłuższa podróż autobusem. Pierwsze wyjście na mecz…

Wszystko takie pierwsze. Takie cudowne. Warto docenić codzienność.

 

© Ciocia Grażynka donosi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci